V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii"

Poprawiono: październik 11, 2017
Utworzono: październik 11, 2017

Dnia 10 października 2017 r. o godz. 13:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym V. edycji Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” objętego Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Konkurs realizowany jest w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej, zaś organizuje go Stowarzyszenie Polonistów i Fundacja „Zawsze Warto”. To wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym uczniowie rywalizują w tradycyjnym dyktandzie, a także uczą się historii i refleksji nad językiem ojczystym.
W tegorocznym tekście dyktanda, zatytułowanym ,,Złotówka a sprawa polska”, pojawiły się postaci i wydarzenia związane z sytuacją ekonomiczną kraju w okresie II. Rzeczpospolitej. Na oficjalne wyniki musimy poczekać do 2. listopada. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego etapu!