Wyjście na wernisaż wystawy „Mistrzowie Piotr Bębenek”

Poprawiono: październik 02, 2017
Utworzono: październik 02, 2017

W nowym roku szkolnym, pełni zapału do pracy i pozytywnej energii postanowiliśmy wybrać się do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na wystawę prac młodego myśleniczanina – Piotra Bębenka, który od kilku lat tworzy obrazy z koralików hama beads. Jego dzieła podejmują różnorodną tematykę; od portretów po reprodukcje obrazów, ale ich wspólnym mianownikiem jest wyrazisty kolor i zdecydowana forma.
Wśród oglądanych prac mogliśmy zobaczyć 'Damę z łasiczką' Leonarda da Vinci lub 'Dziewczynkę z chryzantemami' wg Olgi Boznańskiej. Na wystawie nie zabrakło również nawiązania do lokalnej tradycji, ponieważ jedna z prac ukazywała myślenicką fontannę, zwaną popularnie ,,Tereską”, od stojącej na cokole żeliwnej figury kobiety z wazą.
Naszej uwadze nie uszły także piękne drewniane rzeźby, wystawione przed budynkiem MOKiSu, które wzbudziły spore zainteresowanie ze względu na precyzję wykonania oraz sporą różnorodność tematyczną. Wracając do szkoły, postanowiliśmy podążyć w stronę rynku, aby w pięknym jesiennym słońcu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z ,,Tereską”.

 

Wernisaż wystaw...
Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek
Wernisaż wystaw...
Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek
Wernisaż wystaw...
Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek
Wernisaż wystaw...
Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek
Wernisaż wystaw...
Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek
Wernisaż wystaw...
Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek Wernisaż wystawy „Mistrzowie – Piotr Bębenek