Szkoła Osińskich w Myślenicach to niewielka szkoła istniejąca już od 1995 r.
Nasza oferta jest uzupełnieniem edukacyjnym rynku w naszym powiecie. Nie konkurujemy z dużymi szkołami stanowimy alternatywę dla osób, które szukają innej drogi edukacji. Dzięki małym klasom a jednocześnie dużej powierzchni szkoły jesteśmy w stanie zapewnić komfort i bezpieczeństwo naszym uczniom. Zwracamy szczególną uwagą na indywidualne podejście do każdego, pomagamy nie tylko w problemach związanych z nauką, podchodzimy do naszej misji kształcenia młodych ludzi całościowo.
W naszej szkole dobrze czują się osoby które wolą kameralną atmosferę i jest dla nich ważne by nie być anonimowym uczniem w tłumie.
Pomagamy też osobom, które w niektórych dziedzinach nauki mają problemy, dzięki naszemu wsparciu udaje im się często osiągnąć sukcesy zawodowe, które bardzo nas cieszą.

Historia Szkoły

1 września 1995 roku utworzono pierwszą w Myślenicach placówkę niepubliczną kształcąca zarówno młodzież jak też dorosłych absolwentów zasadniczych szkół zawodowych. W 1996\97 utworzono prywatne technikum mechaniczne i gastronomiczne oraz liceum handlowe dla dorosłych. W 1998\99 powstało prywatne technikum budowlane dla dorosłych. W roku szkolnym 2000\01 wprowadzono oprócz formy stacjonarnej formę zaoczną. W roku 2002\03 powstało prywatne liceum ogólnokształcące dla dorosłych. Dziś w ofercie naszej szkoły dla młodzieży jest technik żywienia i usług gastronomicznych, branżowa szkoła I stopnia oraz liceum ogólnokształcące dla dorosłych.