Nazywam się Dominika Kołodziejczyk, mam 19 lat i wielkie plany na przyszłość. Jestem uczennicą trzeciej klasy Prywatnego Technikum w zawodzie Technik Organizacji Usług Gastronomicznych w Myślenicach. Zaczynając naukę w tej szkole byłam pełna obaw, ale też miałam swoje nadzieje. Bałam się nowych nauczycieli, nowego dyrektora a także nieznajomych kolegów i koleżanek, Jednak dni mijały, a ja czułam, że znalazłam swoje miejsce na ziemi- swój drugi dom. Nauczyciele w tej szkole są bardzo sympatyczni i oddani swoim podopiecznym. Zawsze znajdą chwilę czasu, aby porozmawiać, doradzić, wesprzeć. Pan Dyrektor-mgr Andrzej Osiński oraz jego żona pani mgr Teresa Osińska to nauczyciele otwarci, znający każdego ucznia indywidualnie, z imienia i nazwiska. Szkoła jest kameralna, nauka i rozwijanie zainteresowań oraz spędzanie wolnego czasu to sama przyjemność .Aż sama się dziwię, że nauka może być ciekawa. Na korytarzu słychać gwar oraz śmiech innych uczniów. We wrześniu 2008 roku dostałam Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce i średnią ocen powyżej 5,2. Czy było to trudne? Osiągnąć takie wyniki? Uczyć się trzeba, jak w każdej innej szkole. Dzięki pomocy wspaniałych ludzi daję sobie radę. Kolorowe i piękne sale, sprzęt audio – wideo, dobrze wyposażona pracownia koputerowa oraz Internet dostępny dla każdego, bogata biblioteka, na pewno bardzo ułatwiają osiąganie dobrych i bardzo dobrych wyników każdemu, kto tylko zechce się uczyć. Wraz z moją ukochaną wychowawczynią panią mgr Aleksandrą Ziemblą byłyśmy na rozdaniu dyplomów najlepszym z najlepszych. 100 osób z województwa małopolskiego dostało stypendium i ja byłam wśród nich. Wyniki mojej pracy to w dużej części zasługa tego, ze chodzę do najwspanialszej szkoły na świecie i nie wymieniłabym jej na żadną inną. Wierzę, że po jej ukończeniu, będę studiować na wymarzonym kierunku studiów, ale o tym napiszę w odpowiednim czasie, ponieważ będę z tą społecznością szkolną utrzymywać kontakt chyba do końca świata i jeden dzień dłużej.

Dominika Kołodziejczyk, 2009

Sezon narciarski 2010 za nami Odbyliśmy kilka wyjazdów w góry i na narty Miło wspominamy wyjazdy do Kasiny , Białki Tatrzańskiej , Laskowej, Zakopanego Utworzyła się silna grupa narciarzy która zawsze brała udział w wyjazdach Byli to : Alina Hołuj Tomek Hanusiak Dawid Feliks Maciej Rapacz Jakub Pachacz Paweł Kęsek Grzegorz Gawęda Dominik Orzechowski Ariel Knapczyk Ogółem wyjechało na narty ok. 50 uczniów- Przyjemność była podwójna ;zawsze brał udział dyrektor Andrzej Osiński (główny sponsor)wyjazdów oraz nauczyciele mgr mgr Michał Jania ,Szymon Werner Nie bez znaczenia jest fakt że dyrektor nakarmił wszystkich uczestników w karczmach w stacjach narciarskich. Zmarznięci i głodni po zjazdach chętnie dyskutowaliśmy na tematy szkolne. Dziękujemy za niezapomniane przeżycia. Odwiedzających naszą stronę zapraszamy do obejrzenia pięknych widoków i krajobrazów jesiennych i zimowych.

Uczniowie, 2010