Konkurs UNDERSTAND II - zapisy do 14.03.2018!

Poprawiono: luty 28, 2018
Utworzono: luty 28, 2018

Szkolny koordynator konkursu: mgr Angelika Postawa

plik do druku

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

 

  • Rejestracji można dokonać do 14.03.2018
  • Można zgłosić nawet tylko 1 chętnego ucznia i dowolnie zmienić liczbę uczestników nawet w dniu konkursu
  • Płatność per uczeń wynosi 9zł, ale dokonywana jest po konkursie i tylko za uczniów, którzy faktycznie wzięli udział
  • Konkurs odbędzie się 22.03.2018 w godzinach 8:00-13:00
  • Uczeń musi mieć dostęp do urządzenia z Internetem i obowiązkowo ze sobą słuchawki
  • Informacje o nagrodach można znaleźć => tutaj <=
  • Pytania z lat ubiegłych: => Mogalo Quiz <=

 

FORMUŁA ZAWODÓW

Understand jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Aby wziąć udział potrzebne są słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 5, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

ZADANIA KONKURSOWE

Zadania konkursowe są różnego typu oraz zróżnicowanej trudności, ale dopasowane poziomem do kategorii wiekowej uczestników. Do rozwiązania będzie po 8 zadań za 3, 4 i 5 punktów w czasie maksymalnie 60 minut. Uczestnik sam decyduje o wykorzystaniu swojego czasu i może odsłuchiwać pytania i odpowiedzi dowolną ilość razy podczas podejścia. Uczeń otrzymuje na starcie 24pkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi są punkty ujemne -0,75 lub -1 lub -1,25 w zależności od trudności zadania. Brak udzielenia odpowiedzi to 0pkt. Po przejściu do kolejnego zadania nie można już wracać i zmieniać udzielonej odpowiedzi. Końcowy wynik uczestnika zmieści się zatem między 0 a 120pkt. 

Zachęcamy do rejestracji szkoły. 

PRZEBIEG KONKURSU

1. Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) zgłasza szkołę poprzez formularz na stronie. 
2. Szkolny Koordynator Konkursu otrzymuje hasło szkoły, które umożliwi uczniom wzięcie udziału w konkursie. 
3. Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne rozwiązywanie 24 zadań przez maksymalnie 60 minut, ale między godziną 8:00 a 13:00. Uczeń rozwiązuje zadania konkursowe w szkole, która go zgłosiła, pod nadzorem Szkolnego Koordynatora Konkursu. 
4. Zawody mogą być zrealizowane w sali informatycznej, na komputerze z dostępem do Internetu. Jeśli ilość uczestników przekracza liczbę komputerów, dozwolone jest przeprowadzenie konkursu w kilku turach, pamiętając że podejścia każdy uczestnik musi rozpocząć w godzinach 8:00 - 12:00, w dniu konkursu. W przypadku problemów z dostępem do komputerów dopuszcza się możliwość wzięcia udziału w zawodach przy wykorzystaniu telefonu komórkowego, tabletu, laptopa itp. 
5. Dostęp do zadań konkursowych będzie możliwy po uzupełnieniu przez ucznia formularza konkursowego, do którego pojawi się link na stronie www.mogalo.pl w dniu konkursu. W formularzu konieczne będzie uzupełnienie informacji takich jak: imię, nazwisko, klasa ucznia oraz hasło szkoły. Szkolny Koordynator Konkursu osobiście wpisuje tylko hasło szkoły w formularze konkursowe uczestników. 
6. Każdy uczestnik powinien mieć ze sobą własne słuchawki, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom. 
7. Wyniki konkursu zostaną przekazane na adres e-mail Szkolnego Koordynatora Konkursu, najpóźniej do 2 tygodni po konkursie.