Lekcja języka polskiego w Muzeum Niepodległości

Poprawiono: styczeń 23, 2020
Utworzono: styczeń 23, 2020

Uczniowie z klasy III. technikum oraz klasy III. Szkoły Branżowej uczestniczyli 21.01.2020r. w lekcji muzealnej w myślenickim Muzeum Niepodległości. Zajęcia dotyczyły weselnych obrzędów dawnej wsi. Poza wykładem połączonym z prezentacją, w którym przeplatały się informacje historyczne i etnograficzne  można było również obejrzeć ekspozycję muzealną, ukazującą dawne stroje wiejskich weselników (stroje krakowskie oraz stroje górali kliszczackich), drewniane skrzynie na posag, zaaranżowaną izbę chłopską, a także inne elementy związane z wiejskimi tradycjami weselnymi. Ta nietuzinkowa lekcja na pewno przyczyniła się do lepszego zrozumienia treści i problematyki młodopolskiego dramatu Stanisława Wyspiańskiego, jakim jest ,,Wesele”.