Wigilia szkolna

Poprawiono: grudzień 19, 2019
Utworzono: grudzień 19, 2019

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia – cała społeczność szkolna spotkała się, aby wspólnie pochylić się nad cudem wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie.

Wspólne świętowanie rozpoczęły jasełka przygotowane przez uczniów klasy I i III technikum pod opieką Pana katechety Jerzego Stryszowskiego (były to ,,Jasełka Rydlowskie”) oraz wspólne kolędowanie. Poza tradycyjnymi polskimi kolędami można było usłyszeć ,,Cichą noc” w języku niemieckim, a także pastorałki angielskie. Nad całością czuwały Panie od języków obcych wraz z występującymi uczniami ze Szkoły Branżowej i technikum. Następnie, zgodnie z tradycją, Pan Dyrektor mgr inż. Andrzej Osiński odczytał fragment z Ewangelii, opisujący narodzenie Syna Bożego, po czym odbyło się wspólne dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń błogosławionych, ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Pięknie udekorowane stoły i zapachy unoszące się z kuchni dodawały uroku temu szczególnemu spotkaniu. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, takich jak: żur z ziemniakami, kapusta z grochem, śledź, makaron z makiem, ciasto z jabłkami i orzechami, a także pięknie przyozdobione pierniczki. Wigilijną wieczerzę dla całej szkolnej społeczności przygotowały Panie od przedmiotów gastronomicznych wraz z uczniami z klasy II i IV technikum. Wspólne spotkanie przy wigilijnym stole było także okazją do wyróżnienia i nagrodzenia uczniów biorących udział w konkursach szkolnych w okresie od września do grudnia br. Każdy z laureatów otrzymał miły upominek.

Wigilia szkolna wprowadziła nas w radosny i rodzinny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby przy wspólnym stole podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Atmosfera była bardzo świąteczna, a nastroje dopisywały wszystkim.

Wigilia szkolna...
Wigilia szkolna 2019 Wigilia szkolna 2019
Wigilia szkolna...
Wigilia szkolna 2019 Wigilia szkolna 2019
Wigilia szkolna...
Wigilia szkolna 2019 Wigilia szkolna 2019
Wigilia szkolna...
Wigilia szkolna 2019 Wigilia szkolna 2019
Wigilia szkolna...
Wigilia szkolna 2019 Wigilia szkolna 2019
Wigilia szkolna...
Wigilia szkolna 2019 Wigilia szkolna 2019
Wigilia szkolna...
Wigilia szkolna 2019 Wigilia szkolna 2019