Św Mikołaj w naszej szkole

Poprawiono: grudzień 09, 2019
Utworzono: grudzień 09, 2019

Mikołajki to potoczna nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Obdarowując kogoś tego dnia drobnym prezentem, czynimy to w imieniu prawdziwego biskupa Mikołaja, który, od najmłodszych lat był bardzo wrażliwy na ludzkie nieszczęścia, dzielił się swoim majątkiem z biednymi. Jak co roku, tak i tym razem, 6 grudnia do naszej szkoły przybył z wizytą Święty Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali wspaniałe podarki. W tym roku Święty Mikołaj obdarował nas smaczną drożdżówką i pysznymi owocami. Wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt nie dostał rózgi ;) Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem naszego Pana Dyrektora Andrzeja Osińskiego, który zadbał o to, aby każdy z nas tego dnia czuł się wyjątkowo i radośnie, otrzymując swoją paczuszkę. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj za rok znów odwiedzi naszych uczniów!