XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty”

Poprawiono: grudzień 03, 2019
Utworzono: grudzień 03, 2019

28.11.2019 r. odbyła się kolejna XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty”. W tegorocznej edycji szczególnie podkreślono fakt, iż Kraków został wybrany na Europejską Stolicę Kultury Gastronomicznej. Temat „europejska kuchnia na krakowskim stole” wcale nie był łatwy. Organizatorzy w kategorii kucharz postawili na produkt obowiązkowy, mniej spotykany w naszej kuchni, ale równocześnie atrakcyjny i mający wysoką wartość odżywczą: przegrzebki – małże świętego Jakuba. Z tym trudnym zadaniem zmierzył się nasz uczeń Mateusz Płoszczyca. Przygotował tatara z przegrzebek oraz pieczonego przegrzebka. W konkursie tym startują najlepsi uczniowie z różnych szkół z Małopolski. Starania młodych adeptów oceniają najlepsi krakowscy kucharze. Rywalizacja była zacięta, uczestnicy dwoili się i troili, aby wyczarować na swych talerzach wspaniałe dania. Niestety nie udało się zająć miejsca na podium, jednak ogromnie cieszy nas fakt, iż Mateusz Płoszczyca został wyróżniony za swoje danie. Serdecznie gratulujemy, oraz życzymy dalszych sukcesów.

XVI edycja Mało...
XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty” XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty”
XVI edycja Mało...
XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty” XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty”
XVI edycja Mało...
XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty” XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty”
XVI edycja Mało...
XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty” XVI edycja Małopolskiego Konkursu „Stół pięknie nakryty”