Film ,,Legiony” szkolne wyjście do kina

Poprawiono: październik 29, 2019
Utworzono: październik 29, 2019

We wtorek, 29 października, w naszej szkole zorganizowane zostało wyjście do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu na projekcję filmu pt. ,,Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. ,,Legiony" to polski film wojenny, którego akcja osadzona jest w realiach walki o niepodległość podczas I wojny światowej. Film przybliża zarówno atmosferę, jaka panowała w szeregach legionistów, jak i dylematy, przed którymi stali wówczas młodzi Polacy. To także opowieść o dojrzewaniu, i o miłości do będącej w niewoli ojczyzny. Z rozmów z uczniami wynika, że film spodobał się, wzruszył i wzbudził wiele pozytywnych emocji, zachwycił scenami batalistycznymi, zasmucił i zainteresował historią polskich legionów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdę historyczną, a obejrzany film skłonił ich do refleksji nad szacunkiem i pielęgnowaniem takich wartości jak wolność, honor i ojczyzna. Wyjście na ten pokaz filmowy było także okazją do godnego uczczenia zbliżającej się niebawem 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.