Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”

Poprawiono: październik 24, 2019
Utworzono: październik 24, 2019

W dniach 18-25 października br. w naszej szkole zaprezentowana została wystawa historyczna zatytułowana „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”.
Wyjątkowość tej ekspozycji polega na tym, że jest to pierwsza – w całości kolorowa – wystawa poświęcona wydarzeniom z sierpnia i września 1944 roku przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Centrala w Warszawie.
Wystawa składa się z 14 plansz, na których można przeczytać informacje dotyczące tegoż wydarzenia oraz zobaczyć fotografie, które przeszły kunsztowny proces koloryzacji ze zdjęć czarno-białych.
W ramach ciekawej lekcji historii, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia zaprezentowanych fotografii oraz posłuchania krótkiej prelekcji o przyczynach, przebiegu i skutkach Powstania Warszawskiego. Wykład obfitował również w wiele ciekawostek, o których nie przeczytamy w szkolnych podręcznikach, co również dało nam możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat tego wydarzenia.
Zarówna wykład, jak i cała wystawa przygotowana została do obejrzenia przez nauczyciela historii, za co serdecznie dziękujemy.