Konkurs kulinarny „Śniadanie wielkanocne”

Poprawiono: kwiecień 23, 2019
Utworzono: kwiecień 23, 2019

Dnia 15 kwietnia odbył się wewnątrzszkolny konkurs kulinarny zatytułowany „Śniadanie wielkanocne”. Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie potrawy zgodnie z polską tradycją wielkanocną. Celem konkursu było m.in. pogłębianie wiedzy na temat tradycyjnych potraw świątecznych, rozwijanie zainteresowań zawodowych uczniów, propagowanie różnorodności potraw oraz kulinarnych tradycji świątecznych.

Nasi uczniowie przygotowali przepyszne faszerowane jajeczka i wspaniałe, pięknie udekorowane babki. Wewnątrzszkolne zmagania zakończyły się zwycięstwem Marcela Szlachetki z kl. II T, drugie miejsce ex aequo zajęły Weronika Chorwat kl. I T i Alicja Kurek kl. II T, trzecie miejsce otrzymała Karolina Harbut z klasy II T.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY!!!