Warsztaty w krakowskim Muzeum Obwarzanka

Poprawiono: marzec 07, 2019
Utworzono: marzec 07, 2019

Z makiem, z solą lub z sezamem – każdy mały i duży mieszkaniec Krakowa i okolic ma swój ulubiony smak obwarzanka. Choć przysmak ten pojawił się już w odległych czasach średniowiecza, wciąż wzbudza sympatię.
O tym, jak wypieka się obwarzanki i czym różnią się od bajgli czy precli, młodzież Prywatnego Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych dowiedziała się podczas szkolnej wycieczki do Krakowa 19 lutego 2019r., uczestnicząc w niezwykłych warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tradycyjnym wyrobem regionalnym, jakim jest obwarzanek krakowski, poznanie procesu produkcji obwarzanka oraz przybliżenie jego historii i znaczenia dla mieszkańców Krakowa. Uczniowie spróbowali również swoich sił w roli piekarzy i upiekli własne obwarzanki. Po zakończeniu warsztatów, korzystając z pięknej i słonecznej aury, zrobiliśmy sobie krótki spacer, udając się na Plac Matejki, na którym znajduje się słynny Pomnik Grunwaldzki. Po odbytym spacerze czekała na nas kolejna atrakcja, jaką był seans filmowy w Cinema City Kraków – Bonarka. Wybraliśmy film ,,Miszmasz, czyli Kogel-Mogel 3”, który przez wielu uważany jest za jedną z najbardziej wyczekiwanych premier nowego roku. Film dostarczył nam mnóstwa śmiechu i pozytywnych emocji. Wycieczka bardzo nam się podobała, a każdy wrócił z niej zadowolony i uśmiechnięty. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Andrzejowi Osińskiemu, który w trosce o nasze bezpieczeństwo pokrył koszty wyjazdu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wspólny wyjazd!

Muzeum Obwarzan...
Muzeum Obwarzanka Muzeum Obwarzanka
Muzeum Obwarzan...
Muzeum Obwarzanka Muzeum Obwarzanka
Muzeum Obwarzan...
Muzeum Obwarzanka Muzeum Obwarzanka
Muzeum Obwarzan...
Muzeum Obwarzanka Muzeum Obwarzanka
Muzeum Obwarzan...
Muzeum Obwarzanka Muzeum Obwarzanka
Muzeum Obwarzan...
Muzeum Obwarzanka Muzeum Obwarzanka
Muzeum Obwarzan...
Muzeum Obwarzanka Muzeum Obwarzanka