„Dzień dla Niepodległej” wszyscy śpiewamy hymn!

Poprawiono: listopad 13, 2018
Utworzono: listopad 13, 2018

9 listopada 2018 o godzinie 11:11 we wszystkich szkołach w Polsce uroczyście odśpiewano cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. To pieśń, która łączy i jest podstawą polskości, dlatego również i nasza szkoła, w ramach ,,Dnia dla Niepodległej”, przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, której organizatorem jest Minister Edukacji Narodowej.

Celem wydarzenia jest zaangażowanie młodzieży oraz lokalnych środowisk w całej Polsce do śpiewania Hymnu Narodowego oraz przygotowania ciekawych projektów, które upamiętnią 100. rocznicę niepodległości naszej Ojczyzny.

Mazurek Dąbrowskiego, to pieśń, która jednoczy wszystkich Polaków, dlatego cieszymy się, że nasza szkolna społeczność wzięła udział w tym wydarzeniu, będącym dla nas niezapomnianym przeżyciem.