Konkurs kulinarny „Kuchnie Świata”

Poprawiono: październik 23, 2018
Utworzono: październik 23, 2018

Dnia 22 października w naszej Szkole odbył się konkurs kulinarny, zatytułowany „Kuchnie Świata”. Uczestnicy konkursu stanęli do walki w dwuosobowych zespołach i mieli za zadanie przygotowanie potrawy, a także nakrycie stołu zgodnie z tematyką. Celem konkursu było m.in.: zachęcanie uczniów do rozwijania umiejętności z zakresu sporządzania i ekspedycji potraw, rozbudzanie wrażliwości estetycznej, a także podnoszenie efektywności kształcenia zawodowego.
Uczniowie wykonali wykwintne dania, do których stosownie nakryli stoły, a po całej szkole roznosiły się wspaniałe aromaty. Zmagania zakończyły się zwycięstwem uczniów klasy III T Weroniki Łętochy i Mateusza Płoszczycy, którzy przygotowali potrawę i nakryli stół, inspirując się kuchnią japońską. Tuż za nimi uplasował się zespół z klasy II T w składzie Alicja Kurek i Marcel Szlachetka, tutaj mogliśmy posmakować danie kuchni polskiej 😊
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów!!!