Cała Polska czyta ,,Przedwiośnie”

Poprawiono: październik 11, 2018
Utworzono: październik 11, 2018

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. Zapoczątkowana została w 2012 roku z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, podczas którego miał miejsce opisany w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza ostatni zajazd na Litwie.

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tegorocznej akcji narodowego czytania, którego główną lekturą wybrano ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Tegoroczna edycja miała za zadanie promocję nie tylko czytelnictwa, ale również uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W naszej szkole narodowe czytanie odbyło się 18 września. Uczniowie pod opieką pani polonistki przygotowali fragmenty opisujące podróż Seweryna i Cezarego Baryków do Polski w poszukiwaniu nowej cywilizacji, jaką miały być szklane domy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji Narodowego Czytania 2018!