Sukcesy kulinarne Pawła Leśniaka

Poprawiono: czerwiec 13, 2018
Utworzono: czerwiec 13, 2018

Nic tak nie cieszy nauczycieli jak sukcesy ich podopiecznych. Myślenickie Prywatne Technikum Gastronomiczne Teresy i Andrzeja Osińskich może pochwalić się  kulinarnymi osiągnięciami swoich podopiecznych, biorących udział w Małopolskich Konkursach Gastronomicznych, w których osiągają wysokie wyniki.

Z pełnym zaangażowaniem oraz pasją swoje kulinarne umiejętności szlifował przez 4 lata nauki Paweł Leśniak, tegoroczny absolwent Prywatnego Technikum Osińskich. Niejednokrotnie uczestniczył on w zewnętrznych konkursach gastronomicznych, podczas których jego wiedza i umiejętności poddawane były zewnętrznym ocenom. W XII edycji Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych ,,Stół pięknie nakryty”, który odbył się 19 listopada 2016r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie, reprezentujący szkołę Osińskich Paweł Leśniak i Łukasz Klęp wyczarowali na swych talerzach wspaniałe dania i drinki, doskonale wpasowując się w przewodni temat konkursu jakim były ,,Ryby morskie na polskim stole”. Paweł przygotował dorsza z kaszotto z zielonymi warzywami i pianą z żurku, natomiast Łukasz jako kelner i barman przygotował napój „Rybka lubi pływać” oraz nakrył stół. W każdej edycji konkursu biorą udział najlepsi uczniowie z małopolskich szkół, więc tym bardziej cieszy fakt, że Paweł Leśniak został ogłoszony najlepszym kucharzem tegoż konkursu, a o jego sukcesie można było przeczytać w czasopiśmie ,,Przegląd Gastronomiczny” (nr 1-2/17). Paweł niejednokrotnie zdobywał liczne nagrody, wyróżnienia, tytuły finalistów oraz laureatów gastronomicznych zmagań. Do każdego konkursu przygotowywał się z wielką starannością, wykazując się ponadto dużą pomysłowością oraz oryginalnością, nie tylko jeżeli chodzi o smak potrawy, ale również o sposób jej podania. 26 kwietnia 2017r. reprezentował Prywatne Technikum Osińskich w X Powiatowym Konkursie Gastronomicznym, którego tematem przewodnim był „ Łosoś „Różowy król” na naszym stole”. Konkurs zorganizowano tradycyjnie w Zespole Szkół im. Józefa Tischnera w Dobczycach. W jury zasiedli szef i kucharze Dworku Sieraków, a do rywalizacji przystąpiło 5 szkół z powiatu myślenickiego. Rywalizacja była zacięta, a uczestnicy dokładali wszelkich starań, aby na swoich talerzach wyczarować wspaniałe dania. Paweł przygotował „Łososia na kaszotto z chipsami z pora”. Jego danie prezentowało się na talerzu bardzo dostojnie, a smakowało jeszcze lepiej. Paweł podjął również kulinarne wyzwanie w tegorocznej edycji konkursu, którego hasłem przewodnim stała się „Rolada w różnych odsłonach”. Poziom zmagań był bardzo wysoki, więc tym bardziej należy być dumnym z osiągnięcia Pawła, który zdobył I. miejsce, przygotowując roladkę z indyka z owocami.

Kolejne sukcesy Pawła Leśniaka, zdobywającego wysokie lokaty w małopolskich konkursach gastronomicznych, to doskonałe potwierdzenie tego, że talent poparty systematyczną pracą pod okiem doświadczonych pedagogów przynosi upragnione efekty, na które nasz zdolny kucharz nie musiał wcale długo czekać! Paweł, który niecałe dwa miesiące temu ukończył naukę w technikum gastronomicznym, otrzymał propozycję pracy w renomowanej restauracji powiatu myślenickiego. Jest to dla niego zarówno wielkie wyróżnienie jak i ogromna szansa na rozwijanie i doskonalenie kulinarnej pasji. Każdy z nas marzy przecież o pracy, która poza pieniędzmi dostarcza satysfakcji i zadowolenia.