Pożegnania nadszedł czas.... Zakończenie nauki klasy IV Prywatnego Technikum

Poprawiono: maj 07, 2018
Utworzono: maj 07, 2018

Każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klasy IV Prywatnego Technikum. Choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. 28 kwietnia 2018 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów Prywatnego Technikum państwa Teresy i Andrzeja Osińskich. Tegoroczne pożegnanie maturzystów przypadło w dzień kolejnej już, bo IV. rocznicy kanonizacji świętego Jana Pawła II.
Część oficjalną pożegnania klasy IV rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu oraz powitanie przez Pana Dyrektora wszystkich przybyłych gości. Następnie wręczono nagrody dla najzdolniejszych absolwentów oraz dyplomy i upominki za udział w konkursach i pracę na rzecz szkoły. Złożone zostały również życzenia od Samorządu Uczniowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczęła się część artystyczna, w której uczniowie klasy trzeciej Prywatnego Technikum pożegnali tegorocznych absolwentów, przygotowując krótki montaż słowno-muzyczny. „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” - ta oto myśl, skłaniająca każdego do refleksji, stała się hasłem przewodnim przygotowanej części artystycznej, w której nie zabrakło poetyckich refleksji nad upływem czasu, dorosłością, dobrem, złem i szczęściem. Na zakończenie, w dowód sympatii młodszych kolegów, absolwenci obdarowani zostali drobnymi upominkami, po otrzymaniu których, żegnająca mury naszej szkoły klasa IV., złożyła wszystkim gorące podziękowania. Następnie absolwenci wraz z nauczycielami i rodzicami zasiedli do słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez przyszłych maturzystów. Był to czas na miłe rozmowy i wspomnienia wspólnie przeżytych przez te 4 lata chwil i spotkań.
Tego samego dnia, o godzinie 17:00, odbyło się uroczyste pożegnanie słuchaczy VI semestru Prywatnego Liceum dla Dorosłych.
Wszystkim absolwentom życzymy dobrze zdanej matury oraz dalszych sukcesów.