IV rocznica kanonizacji Jana Pawła II uroczysty apel

Poprawiono: maj 07, 2018
Utworzono: maj 07, 2018

Dnia 28.04.2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji IV. rocznicy kanonizacji naszego wielkiego rodaka - Papieża Jana Pawła II. W atmosferze zadumy i wyciszenia obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klas I. i II. Prywatnego Technikum poświęcony życiu, słowom i czynom Świętego, którego mottem przewodnim były słowa ,,Świętymi bądźcie!”. Uczniowie przypomnieli przesłanie św. Jana Pawła II, który mówił o tym, że świętość jest dostępna dla każdego człowieka i stanowi jego prawdziwą wielkość o którą powinni się wszyscy ubiega. Ponadto, we fragmentach materiałów filmowych, mogliśmy przypomnieć sobie moment ogłoszenia Jana Pawła II świętym oraz zobaczyć wydarzenia z pontyfikatu Papieża, w których poprzez swoją postawę wobec drugiego człowieka, a szczególnie w stosunku do chorych, ubogich i potrzebujących, ukazywał swoją świętość. Uroczystość zakończyła się wysłuchaniem pieśni ,,Nauczyciel świętości Jan Paweł II”.