Z nami sukces zawodowy, czyli Dni Otwarte w Szkole Osińskich!

Poprawiono: kwiecień 04, 2018
Utworzono: kwiecień 04, 2018

Wybrać szkołę – którą? Zawód – jaki? To problemy przed którymi co rok stają gimnazjaliści klas trzecich. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, 14 marca 2018 r. w Prywatnej Szkole Państwa Teresy i Andrzeja Osińskich odbyły się dni otwarte, których celem było zaprezentowanie gimnazjalistom powiatu myślenickiego oferty edukacyjnej szkoły.
Wybierając szkołę Osińskich można podjąć naukę w czteroletnim technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Oferujemy również naukę w szkole branżowej o profilu wielozawodowym. Nasi absolwenci, mając za sobą kilkuletnią praktykę zawodową, bez względu na to, czy postanowią od razu szturmować rynek pracy czy kontynuować naukę na studiach wyższych, są o wiele lepiej przygotowani niż ich rówieśnicy po ogólniakach. Na rynku pracy wciąż potrzeba wykwalifikowanej kadry, dlatego technika oraz szkoły branżowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczniów i rodziców.
Dzień otwarty w szkole Osińskich przebiegał w miłej atmosferze, przy dużym zainteresowaniu gimnazjalistów oraz ich rodziców i wychowawców. Od godziny 8:30 do 15.00 przybyli goście, w towarzystwie oprowadzających przedstawicieli poszczególnych klas, mogli odwiedzić niemal wszystkie zakamarki naszej szkoły, zaczynając od poszczególnych klasopracowni, a kończąc swoją wizytę na szkolnej siłowni, gdzie na własnej skórze mogli wypróbować poszczególne urządzenia do ćwiczeń. Okazję, aby zdobyć informacje na temat funkcjonowania szkoły i przebiegu edukacji, mieli również rodzice, którzy mogli porozmawiać z nauczycielami oraz dyrekcją. Jak co roku na wszystkich zainteresowanych czekało wiele atrakcji!
Licznie przybyła młodzież chętnie uczestniczyła w przygotowanych na tę okazję quizach i konkursach z nagrodami, jak choćby quiz języka angielskiego oraz konkurs matematyczny. Gimnazjaliści z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach savoir vivre dotyczących poprawnego nakrywania stołu zgodnie z obowiązującą etykietą, chętnie uczestniczyli w warsztatach dekoracyjnego składania serwetek przygotowanych przez uczniów technikum. Nasi Goście odwiedzili również pracownię gastronomiczną, gdzie czekał na nich smaczny poczęstunek oraz obejrzeli profesjonalny pokaz barmański, degustując przygotowane specjalnie dla nich koktajle. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszył się energetyczny pokaz szkolnego koła zumby, zarażającego wszystkich swoją taneczną pasją. Chętnie odwiedzanym miejscem była także szkolna siłownia, bowiem mało która szkoła może się pochwalić właśnie takim miejscem! Przybyli do naszej szkoły gimnazjaliści mogli zatem nie tylko zobaczyć w jakich warunkach i pod czyim okiem będą się uczyć, ale przede wszystkim poznać, posłuchać, zobaczyć tych, którzy już tu uczęszczają, a także poczuć atmosferę szkoły. Miłym akcentem podsumowującym wizytę w naszej szkole był przygotowany dla każdego słodki upominek w postaci cukierka z dołączoną do niego karteczką z pozytywną sentencją na dalszą część dnia.
Jak widać atrakcji było wiele. Sądząc po nastrojach, przyszli kandydaci opuścili naszą szkołę z pozytywnym nastawieniem. Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu!

Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 2018 Dzień otwarty 2018
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 2018 Dzień otwarty 2018
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 2018 Dzień otwarty 2018
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 2018 Dzień otwarty 2018
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 2018 Dzień otwarty 2018
Dzień otwarty 2...
Dzień otwarty 2018 Dzień otwarty 2018