Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa

Poprawiono: grudzień 15, 2017
Utworzono: grudzień 15, 2017

Jeszcze przed przerwą świąteczną, uczniowie klasy III. i IV. Prywatnego Technikum wraz z wychowawcami, wybrali się na szkolną wycieczkę do Krakowa, która odbyła się 14 grudnia 2017r. Do atrakcji zaplanowanych tego dnia należała wizyta w Muzeum Bursztynu, zwiedzanie Domu Jana Matejki, wizyta w Kościele Mariackim oraz seans filmowy w kinie Ars.
Podczas wizyty w Muzeum Bursztynu mogliśmy oglądać wyjątkowe eksponaty pokazujące naturalną urodę bursztynu bałtyckiego, dostarczające cennej wiedzy na temat powstawania i historii obróbki tego kamienia, uwrażliwiające na jego piękno oraz różnorodność form i barw, przypominające, dlaczego tylu ludzi na świecie uważa, że to właśnie bursztyn jest spośród wszystkich kamieni najpiękniejszy. To wszystko czyni z Muzeum Bursztynu miejsce wyjątkowe, do którego chce się wracać. Z kolei wizyta w Muzeum Jana Matejki, znajdującym się w rodzinnym domu artysty przy ul. Floriańskiej 41 pozwoliła nam przenieść się w czasie do wieku XIX, w którym to żył i tworzył ten wybitny malarz. Znajdują się tu prace reprezentujące wszystkie fazy twórczości malarza: wczesne studia olejne, niewielkie szkice kompozycyjne do wielkich płócien o tematyce historycznej, przykłady portretów rodziny i przyjaciół, jak również ,,Autoportret" z 1887r.  Obecnie zbiory liczą ponad 8 tys. eksponatów. Są wśród nich przedmioty codziennego użytku i pamiątki po artyście oraz jego najbliższych. Spacerując po krakowskim rynku, na którym panuje już świąteczna atmosfera mogliśmy kupić drobne pamiątki i słodycze. Byliśmy również w Kościele Mariackim, podziwiając ołtarz Wita Stwosza oraz bogatą architekturę tego miejsca. Naszą wycieczkę zakończyliśmy seansem filmowym w kinie Ars.
W imieniu wszystkich uczestników wycieczki chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Andrzejowi Osińskiemu za troskę o bezpieczeństwo naszej podróży i pokrycie kosztów przejazdu. Nasza wycieczka jest dowodem na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa
Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa
Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa
Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa
Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa
Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa
Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa
Przedświąteczne...
Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa Przedświąteczne zwiedzanie Krakowa