Mikołajkowa wycieczka do Krakowa

Poprawiono: grudzień 06, 2017
Utworzono: grudzień 06, 2017

Z okazji nadchodzących Mikołajek, dnia 5 grudnia 2017 r. została zorganizowana wycieczka do Krakowa, w której uczestniczyli uczniowie z klas I. i II. Prywatnego Technikum, uczniowie kl. I. Prywatnej Szkoły Branżowej oraz młodzież z klasy II. i III. Prywatnej Szkoły Zawodowej.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Bursztynu, w którym to dowiedzieliśmy tego jak powstaje bursztyn, jakie ma właściwości oraz jak odróżnić prawdziwy bursztyn od sztucznego. Ponadto mogliśmy podziwiać niezwykłe okazy bursztynu i przedmioty z niego wykonane.
W dalszej kolejności udaliśmy się do Muzeum-Domu Jana Matejki, w którym to ten najbardziej znany przedstawiciel malarstwa historycznego w Polsce spędził większość swojego życia. Przenosząc się w czasie, oglądaliśmy zabytkowe meble oraz pamiątki po artyście, zlokalizowane w zabytkowych pomieszczeniach (m.in. pomieszczenie, w którym Matejko przyszedł na świat, oryginalnie zachowany salon oraz zaprojektowaną przez niego samego pracownię, w której spędzał wiele godzin). Podziwialiśmy zachowane po dziś dzień wspaniałe dzieła artysty – szkice rysunkowe, obrazy olejne, akwarele. Liczne pamiątki, a także zabytkowe wnętrza zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Po zakończonym zwiedzaniu spacerem przeszliśmy przez krakowski rynek, gdzie zagościł już świąteczny nastrój, po czym udaliśmy się na seans filmowy do Cinema City w Bonarce.
Wyjazd uważamy za udany. Była to doskonałą okazja, aby lepiej się poznać i spędzić czas w miłym towarzystwie. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.

Mikołajkowa wyc...
Mikołajkowa wycieczka do Krakowa Mikołajkowa wycieczka do Krakowa
Mikołajkowa wyc...
Mikołajkowa wycieczka do Krakowa Mikołajkowa wycieczka do Krakowa
Mikołajkowa wyc...
Mikołajkowa wycieczka do Krakowa Mikołajkowa wycieczka do Krakowa
Mikołajkowa wyc...
Mikołajkowa wycieczka do Krakowa Mikołajkowa wycieczka do Krakowa
Mikołajkowa wyc...
Mikołajkowa wycieczka do Krakowa Mikołajkowa wycieczka do Krakowa
Mikołajkowa wyc...
Mikołajkowa wycieczka do Krakowa Mikołajkowa wycieczka do Krakowa