Wiosenne wyjście do MOKiS-u

Poprawiono: marzec 08, 2018
Utworzono: marzec 08, 2018

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca,  w środę, 7 marca 2018r., uczniowie klasy II. Prywatnej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ramach lekcji języka polskiego, postanowili wybrać się na wernisaż wystawy do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, naszą uwagę jako pierwsza przykuła piękna drewniana pieta, autorstwa pana Stanisława Trybały, polskiego artysty rzeźbiarza pochodzącego z Bogdanówki i specjalizującego się w twórczości sakralnej.  Do obejrzenia wystawione były także obrazy sakralne w postaci kolorowych, starannie namalowanych ikon Jezusa i Matki Bożej. Poszerzyliśmy swoją wiedzę, dowiadując się, że w ikonografii od wielu wieków używa się pewnego schematu kolorów, a każdy z nich ma swoje konkretne znaczenie. Wiedza ta pomaga głębiej wchodzić w znaczenie, jak i w ducha ikonografii. Na zakończenie naszej wizyty skupiliśmy swoją uwagę na biało-czarnych fotografiach oryginalnie umieszczonych w starych ramach okiennych, przedstawiających wiekowe budynki i kamienice. Wernisaż, jaki mogliśmy zobaczyć w budynku MOKiS-u bardzo nam się podobał i już czekamy na kolejne.

Wiosenne wyjści...
Wiosenne wyjście do MOKiS-u Wiosenne wyjście do MOKiS-u
Wiosenne wyjści...
Wiosenne wyjście do MOKiS-u Wiosenne wyjście do MOKiS-u
Wiosenne wyjści...
Wiosenne wyjście do MOKiS-u Wiosenne wyjście do MOKiS-u
Wiosenne wyjści...
Wiosenne wyjście do MOKiS-u Wiosenne wyjście do MOKiS-u