NOWE KIERUNKI W BRANŻOWEJ SZKOLE I STOPNIA

Kucharz

„Kucharz jest artystą, a gotowanie sztuką”- nigdy nie powstaną dwa identycznie obrazy ani potrawy.

Jeśli lubisz przyrządzać posiłki, umiesz odnaleźć się w kuchni, posiadasz wyostrzony zmysł smaku i węchu to predyspozycje do wykonywania zawodu kucharza już masz.
Zawód kucharza możesz zdobyć ucząc się w 3-letniej Prywatnej Branżowej Szkole I Stopnia w Myślenicach. Nauka jest bezpłatna. Zajęcia teoretyczne jak i praktyczne będą odbywać się na terenie szkoły.

Na zajęciach nauczysz się:
- sporządzania potraw i napojów w sposób bezpieczny, estetyczny,  higieniczny
i sprawny,
- dbania  o właściwe przechowywanie produktów składowych,
- posługiwania się sprzętem kuchennym i urządzeniami,
- planowania i kalkulowania kosztów produkcji,
- stosowania receptur gastronomicznych,
- prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
- kierowania zespołem osób przygotowujących poszczególne elementy posiłków i koordynowania ich czynności.

Uzyskasz kwalifikacje:
Egzamin z kwalifikacji HGT.02 Przygotowanie i wydawanie dań odbywa się w klasie trzeciej. Po zdanym egzaminie oraz ukończeniu szkoły otrzymasz dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie kucharz.

Perspektywy zatrudnienia:
Praca w lokalach gastronomicznych: restauracje, kawiarnie, bary szybkiej obsługi, hotelowe zakłady gastronomiczne, punkty małej gastronomii, jadłodajnie, gospody, zajazdy, szpitale, domy wypoczynkowe, szkoły, przedszkola, stołówki. Kucharz może pracować też w zakładach zajmujących się produkcją wyrobów i półproduktów spożywczych. W wyniku nabytego doświadczenia może awansować na szefa kuchni.

Kelner

Kelner - "arystokrata" wśród gastronomów.

Jeśli lubisz pracę z ludźmi, jesteś ciekawy świata, komunikatywny, cenisz wyzwania i różnorodność, to praca kelnera jest dla Ciebie. Fachowa obsługa ma ogromny wpływ na renomę zakładu gastronomicznego, dlatego też właściciele restauracji wciąż poszukują profesjonalnych kelnerów.
Zawód kelnera możesz zdobyć ucząc się w 3-letniej Prywatnej Branżowej Szkole I Stopnia w Myślenicach. Nauka jest bezpłatna. Zajęcia teoretyczne jak i praktyczne będą odbywać się na terenie szkoły.

Na zajęciach nauczysz się
- obsługi konsumenta
- przygotowania sal okolicznościowych i konferencyjnych
- przygotowywania i dekoracji potraw oraz napojów
- stosowania technik nakrywania stołu
- współpracy w zespole
- komunikacji interpersonalnej
- prowadzenia własnej działalności gospodarczej

Uzyskasz kwalifikacje:
Egzamin z kwalifikacji HGT.01. Wykonywanie usług kelnerskich odbędzie się w klasie trzeciej. Po zdanym egzaminie oraz ukończeniu szkoły otrzymasz dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie kelner.

Perspektywy zatrudnienia:
Wszelkiego rodzaju instytucje związane z gastronomią, hotele, restauracje, kawiarnie, puby lub dyskoteki, firmy cateringowe.